O mnie

 

Michał Kopczewski – w telegraficznym skrócie

Jestem ekspertem w dziedzinie zarządzania projektami i doskonalenia procesów w organizacjach. Pracuję jako konsultant i trener, prowadząc swoją jednoosobową działalność doradczą pod marką Processum. Napisałem dwie książki z zakresu zarządzania projektami. W momencie zakładania tego serwisu mija 25 lat mojej pracy zawodowej. 

 

Nieco więcej o moim profesjonalnym doświadczeniu

Od ponad ćwierć wieku doradzam przedsiębiorstwom w efektywnym zarządzaniu projektami, optymalizacji procesów biznesowych, a także pomagam firmom umiejętnie przeprowadzać zmiany i optymalizować struktury organizacyjne. Swoją działalność konsultingową wzbogacam prowadzeniem szkoleń i warsztatów z obszaru efektywności zarządzania. Jednak zarządzanie projektami jest moim podstawowym obszarem zainteresowania i doradztwa.

Jestem absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Byłem w pierwszym roczniku po całkowitej reformie uczelni. Gdybym urodził się rok wcześniej, kończyłbym jeszcze Szkołę Główną Planowania i Statystyki.

Karierę doradczą rozpocząłem w międzynarodowej firmie konsultingowej Arthur Andersen (1996). To były czasy! Wspominam swoją pierwszą pracę jako niepowtarzalną szansę na zdobycie solidnego warsztatu konsultanta. Czerpię z tego do dziś, a kontakty z wieloma koleżankami i kolegami z pierwszej firmy nadal utrzymuję. Andersen niewątpliwie miał w sobie coś wyjątkowego. To była dobra szkoła.

Dalej przyszła praca m.in. w PricewaterhouseCoopers (PwC) oraz IBM Business Consulting Services. Przez kilka lat prowadziłem wykłady na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej, poświęcone zarządzaniu projektami. Od 2009 roku współpracowałem z ICAN Institute (do niedawna wydawcą polskiej edycji Harvard Business Review) w charakterze konsultanta i wykładowcy na otwartych i zamkniętych kursach menedżerskich. Od niedawna jestem także trenerem Pracowni Gier Szkoleniowych; prowadząc grę TRIP*, poświęconą efektywnym zespołom projektowym, której jestem pomysłodawcą i współautorem.

* Przy okazji: jeśli jesteście zainteresowani rozgrywką w swojej firmie – zajrzyjcie bezpośrednio na stronę Pracowni Gier Szkoleniowych: TRIP.

Od 2009 roku pracuję ekspercko pod marką Processum, specjalizując się w doskonaleniu efektywności organizacji. Najwięcej czasu poświęcam na bezpośrednie, osobiste wspieranie firm i zarządów w doskonaleniu metod prowadzenia projektów. Realizuję zlecenia konsultingowe, m.in. wdrażam standardy zarządzania projektami, dostosowane do specyfiki poszczególnych przedsiębiorstw.

Jestem autorem książek „Alfabet zarządzania projektami” (Onepress, 2009 – I wydanie; 2015 – II wydanie) oraz „Praktyczne lekcje zarządzania projektami” (Onepress, 2013), a także licznych artykułów z zakresu zarządzania. Po więcej informacji zajrzyjcie na stronę KSIĄŻKI.

 

Po godzinach

 

 

Sporo biegam (także stukilometrowe maratony na orientację), ale kilka lat temu zacząłem grać w golfa i… przepadłem! Uwielbiam to. Pełnię funkcję prezesa Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie. Z przyjemnością i oddaniem zajmuję się popularyzacją gry w golfa. Aby rozwiać wszechobecne mity dotyczące tej gry i zachęcić kolejne osoby, napisałem książkę: „Czego uczy nas golf?” (Processum, 2017). Więcej o tej książce na stronie internetowej golfuczy.pl.

Moja strona używa ciasteczek (danych tekstowych gromadzonych w formie plików zamieszczanych na Urządzeniu Użytkownika) do analizy ruchu oraz dzieli się tymi danymi z dostawcami usług analitycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. View more
Rozumiem
24/7 Accident Phone