Polecam

Nie byłoby tego serwisu bez wytężonej pracy wielu innych osób. Z niektórymi pracowałem bezpośrednio, a inne miały swój wkład pośrednio lub czasem wręcz nieświadomie. Poniżej lista osób lub firm, które mi pomogły oraz narzędzi, z których postanowiłem skorzystać. Niektóre firmy oferują linki afiliacyjne, których użyłem poniżej. A jeśli chcecie poznać moją opinię o nich lub wiedzieć więcej, dlaczego dokonałem takiego akurat wyboru, to proszę o kontakt. Chętnie powiem, co wiem.

 

System do zarządzania projektami

FlexiProject

Dobre praktyki to nie wszystko. Do zarządzania projektami przyda się dobry system, który pomoże nad nimi zapanować. FlexiProject to system z polskim interfejsem, zapewniający kompletny zestaw narzędzi, które pozwalają zaplanować i skutecznie zrealizować dowolny projekt w organizacji, niezależnie od stopnia jego skomplikowania. Funkcjonalność programu do zarządzania projektami FlexiProject pozwala na bieżące analizowanie zasobów niezbędnych do efektywnej realizacji założonych celów, a także jest cennym źródłem raportowania do zarządu firmy. Zapewnia znaczne przyspieszenie pracy przez optymalizację obiegu informacji w obrębie projektu. Dodatkowo przejrzysty i intuicyjny interfejs pozwala na szybkie wdrożenie systemu w organizacji.

Zobacz: FlexiProject

 

Budowanie strony internetowej

Mikołaj Podlasek

Z Mikołajem zbudowałem już kilka stron. Z przyjemnością wracam do niego za każdym razem, gdy potrzebuję nowego projektu. A i tak mam wrażenie, że wykorzystuję jedynie ułamek jego unikatowego zestawu kompetencji. Projektowanie i programowanie stron, ładne grafiki, kręcenie filmów i tworzenie animacji – to wszystko Mikołaj potrafi i jest w tym dobry. A do tego jest po prostu przemiłym gościem.

Zobacz: Podlasek.eu

 

Zdjęcia

Unsplash

Przebogate źródło darmowych ilustracji. Kilkaset tysięcy osób (od profesjonalnych fotografów do amatorów) umieściło już swoje zdjęcia na tej witrynie, a my możemy dzięki temu łatwo znaleźć potrzebne ilustracje do celów prywatnych i biznesowych. Nie ma opłat, nie jest też konieczne uzyskiwanie zgody autora, ale wspomnienie źródła i autora jest mile widziane. Dlatego na każdej stronie dopisuję link do oryginalnego zdjęcia z serwisu Unsplash.

Wypróbuj: Unsplash

 

Hosting podcastu

Anchor

Platform, na których można umieszczać pliki podcastu, jest naprawdę dużo. Przejrzałem rozmaite rankingi, długo się głowiłem, ale darmowa opcja zwyciężyła. Głównie jednak dlatego, że odnalazłem w sieci dużo głosów użytkowników potwierdzających, że niczego nie tracimy na jakości, a nie musimy płacić za podstawową usługę. Prawdę mówiąc, najpierw wybrałem Anchor, a potem dopiero zorientowałem się, że to firma kupiona przez Spotify. To chyba naprawdę niezła rekomendacja i gwarancja długiego żywota tej platformy.

Wypróbuj: Anchor

 

Narzędzie do mailingu

MailerLite

Podobnie jak z platformami hostingowymi: do wyboru, do koloru. Tu również odnalazłem w sieci sporo pozytywnych opinii. Niektóre wręcz entuzjastyczne, mówiące, że MailerLite jest naj… naj… Postanowiłem więc spróbować. Mają bardzo sprawnie odpowiadającą obsługę klienta. Sprawdziłem.  Dodatkową zachętą dla mnie jest fakt, że główne biuro jest w Wilnie, a zarząd jest litewski. Miło promować nasz region świata. Życzę im dalszych sukcesów. Chociaż – prawdę mówiąc – dziś to już poważna międzynarodowa firma, a ponad setka pracowników mieszka w 35 krajach na wszystkich bodaj kontynentach.

Wypróbuj: MailerLite

 

Temat muzyczny do podcastu

Kevin MacLeod, Incompetech

Od lat znany jako producent muzyki i motywów muzycznych do wszelakiego wykorzystania. Można zakupić muzykę jego autorstwa do wyłącznego wykorzystania lub – jeśli nie jest to dla kogoś kluczowe – po prostu użyć za darmo wybranego pliku, wyraźnie oznaczając jego autorstwo. I ja zatem czynię swą powinność wobec Kevina MacLeoda, ponieważ użyłem jednej z jego produkcji jako motywu muzycznego do podcastu:

Acid Trumpet by Kevin MacLeod

Link: https://incompetech.filmmusic.io/song/3340-acid-trumpet

License: https://filmmusic.io/standard-license

Wypróbuj: Incompetech

Moja strona używa ciasteczek (danych tekstowych gromadzonych w formie plików zamieszczanych na Urządzeniu Użytkownika) do analizy ruchu oraz dzieli się tymi danymi z dostawcami usług analitycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. View more
Rozumiem
24/7 Accident Phone