Komitet sterujący zarządza
całym portfelem projektów w firmie

Arrow white

28

KOMITET STERUJĄCY

Komitet sterujący nie zawsze musi nadzorować pojedynczy projekt. Czasem warto rozważyć zorganizowanie jednego komitetu sterującego, który będzie nadzorować wszystkie projekty w firmie. Może to się okazać rozwiązaniem efektywnym, praktycznym i dzięki temu nawet niewielkie projekty mogą być regularnie przeglądane.

Zarządzanie portfelem projektów w całej firmie jest niezwykle ważnym elementem kierowania organizacją. Polega na kilku elementach:

  1. uruchamianie tylko najważniejszych projektów
  2. uruchamianie tylko tych projektów, które są zgodne ze strategią firmy
  3. pilnowanie, by liczba otwartych projektów była rozsądna
  4. przerywanie projektów, które przestały rokować
  5. przesuwanie priorytetów, gdy inna kolejność realizacji projektów okaże się sensowniejsza

W mniejszych organizacjach nad całością może próbować panować sam zarząd, ale nierzadko okazuje się, że brak mu na to czasu. Dlatego taki zbiorczy komitet sterujący może skutecznie przejąć tę rolę i zagwarantować należytą kontrolę nad całym portfelem projektów.

 

 

Więcej: w poniższym odcinku podcastu.

 

Zdjęcie: https://unsplash.com/photos/Oalh2MojUuk

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Moja strona używa ciasteczek (danych tekstowych gromadzonych w formie plików zamieszczanych na Urządzeniu Użytkownika) do analizy ruchu oraz dzieli się tymi danymi z dostawcami usług analitycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. View more
Rozumiem
24/7 Accident Phone